Wintervits 30 Tablets

Wintervits помага да се обезбеди продолжена поддршка во текот на целата година особено во зимските месеци кога имунолошкиот систем не е секогаш во најдобра форма. Wintervits таблетите се одлична комбинација на витамин Ц, цинк и астрагал, збогатени со прополис кои придонесуваат за нормална функција на имуниот систем и ги заштитуваат клетките од оксидативен стрес.

 

Состав: Vitamin C 500mg, Zinc 15mg, Rutin 100mg, Quercetin 30mg, Maitake mushroom powder 225mg, Astragalus Extract 57.5mg, Propolis Ex­tract 37.5mg.

  • Опис
  • Препорачана дневна доза
  • Reviews (2)

Wintervits помага да се обезбеди продолжена поддршка во текот на целата година особено во зимските месеци  кога имунолошкиот систем не е  секогаш во најдобра форма.  Wintervits  таблетите се одлична комбинација на витамин Ц, цинк и  астрагал, збогатени со прополис. Витаминот Ц и цинкот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем и ги заштитуваат клетките од оксидативен стрес.

Состав: Vitamin C 500mg, Zinc 15mg, Rutin 100mg, Quercetin 30mg, Maitake mushroom powder 225mg, Astragalus Extract 57.5mg, Propolis Ex­tract 37.5mg.

Возрасни и деца над 14 години по една таблета на ден после оброк. Препорачаната дневна доза не се зголемува освен по препорака на квалификувано лице.

Без додатоци на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

 

2 reviews for Wintervits 30 Tablets

  1. 5 out of 5

    Го користам секоја зима и до сега ме нема фатено грип

  2. 5 out of 5

    go preporacuvan na site, odlicen e


Add a review