Seхovit Forte

Комбинација на гинко билоба и корејски женшен, дополнето со есенцијални амино киселини, витамините А, Ц и Е, минералите цинк и селен овозможуваат да се почувствува разликата во машкиот активен живот.

  • Опис
  • Препорачана дневна доза
  • Коментари (1)

Комбинација на гинко билоба и корејски женшен, дополнето со есенцијални амино киселини, витамини како витамин А, Ц и Е, минералите цинк и  селен   кои овозможуваат да се почувствува разликата во машкиот активен  живот.

Витаминот Ц пидонесува за нормален енергетски метаболизам, за нормална функција на имуниот систем и намалување на исцрпеноста и заморот.

Цинкот придонесува да се одржи концентрацијата на серум тестостеронот.

Селенот придонесува за нормална сперматогенеза, нормален имун систем и оксидативен стрес. Придонесува во  нормалната функцијата на тироидната жлезда.

Лица над 16 годишна возраст, по една таблета дневно. Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој додаток, ако сте на било какви лекови.

** слободен од квасец, пченица, соја, млечни производи, сол, вештачки бои и конзерванси

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

1 review for Seхovit Forte

  1. 4 out of 5

    Многу ми помогна


Додадете коментар