Prostavital

Prostavital овозможува нутритивна поддршка за зравјето и благосостојбата на мажите, oригинална комбинација од цинк,селен,витамин Е, Цинкот придонесува за нормално ниво на тестостерон во крвта, а селенот за нормална сперматогенеза , витаминот Ц учествува во нормално функционирање на имунолошкиот систем.

  • Опис
  • Претпазливост
  • Информации за алергени
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (1)

Prostavital   овозможува нутритивна поддршка за зравјето и благосостојбата на мажите, oригинална комбинација од Цинк,Селен,Витамин Е,

 

Специјално формулиран да обезбеди оригинална комбинација од Цинк кој придонесува да за нормално ниво на тестостерон во крвта. Селенот пак придонесува за нормална сперматогенеза и витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем.

Не содржи ГМО,скроб и млечни состојки. Не содржи вештачки бои,конзерванси и ароми.

Ве молиме побарајте професионален совет пред да го земете овој додаток во случај ако примате било кој препишан лек.

Овој производ содржи соја и глутен

Возрасни и деца над 16 години една  капсула на ден после оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза

1 review for Prostavital

  1. 5 out of 5

    Секој маж треба да го користи, јас веќе редовно го коритам и сум многу задоволен.


Додадете коментар