MagCitra 1900mg

MagCitr e високо абсорбирачки Магнезиум цитрат од 1900 mg. Производот овозможува оптимална подршка за нормално функционирање на мускулите и нервниот систем, а придонесува и за цврстината на коските и забите.

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (0)

MagCitra  e високо абсорбирачки Магнезиум цитрат 1900 mg. Оптимална поддршка за здрава функција на мускулите, цврсти коски и заби

Магнезиум Цитратот е најапсорбираната форма на Магнезиум. Тој е неопходен минерал кој има важна улога во подршката за нормално функционирање на мускулите и нервниот систем. Исто така придонесува во изградбата на здрави коски и заби. Магнезиумот помага да се намали заморот. Придонесува во балансот на електролити, ја нормализира енергијата на метаболизмот и ги синтетизира протеините.

За возрасни  и деца над 14 години, две таблети на ден на празен стомак. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

Не е додадено шеќер или сол. Не содржи квасец,глутен,пченица соја и млечни состојки. Не содржи вештачки бои,конзерванси и ароми. Погодно за вегетаријанци и вегани.

Коментари

Се уште нема коментари


Бидете прв(а) да коментира за “MagCitra 1900mg”