Hair-vit®

Hair-vit® капсулите се внимателно формулирани за да ја надополнат исхраната со есенцијални витамини, минерали и хранливи материи кои ќе овозможат да го подобрат квалитетот на косата.

 

Состав: витамин Б1 10мг, витамин Б 2 10 мг, витамин Б 3 20 мг, витамин Б 6 5 мг, витамин Б 12 2 мцг,  биотин 20мцг, пантотенска киселина 10 мг, железо 12 мг, цинк 2 мг, холин битартарт 50 мг, инозитол 50 мг, ПАБА 10 мг, квасец 100 мг, хидролизиран желатин во прав 265 мг, лецитин 20 мг,  Л- цистеин хидрохлорид 30 мг, ДЛ – метионин 30 мг, морскиколаген 50 мг, манган (манган сулфат), фолна киселина, бакар (бакар сулфат).

 • Опис
 • За што служат?
 • За кого се наменети?
 • Препорачана дневна доза
 • Reviews (1)

Нарушувањето на квалитетот на косата може да настане од различни причини. Здравствените проблеми, влијанието на околината, климатските влијанија, начинот на исхрана, хормоналните флуктуации, физиолошкиот или емоционалниот стрес, може да придонесат за опаѓање и оштетување на косата.

Косата воглавно е изградена од фиброзен протеин наречен кератин (кој се наоѓа во ноктите и горниот слој на кожата). На косата и се потребни хранливи материи, но и на фоликулите на скалпот за нејзина ревитализација и одржување на квалитетот.

Hair-vit® е внимателно формулиран за да ја надополни исхраната со есенцијални витамини, минерали и хранливи материи кои ќе овозможат да го подобрат квалитетот на косата. Капсулите Hair-vit® содржат витамини од Б групата, аминокиселини, цинк за збогатување на текстурата, волуменот и бојата на косата. Со дополнителна придобивка од биотин кој придонесува за одржување на нормална коса. Морскиот колаген се ресорбира поефикасно и помага во зајакнување на фоликулите. Оптимална нега за цврста, густа и сјајна коса. Наменети се за мажи и жени.

Состав: витамин Б1 10мг, витамин Б 2 10 мг, витамин Б 3 20 мг, витамин Б 6 5 мг, витамин Б 12 2 мцг, биотин 20мцг, пантотенска киселина 10 мг, железо 12 мг, цинк 2 мг, холин битартарт 50 мг, инозитол 50 мг, ПАБА 10 мг, квасец 100 мг, хидролизиран желатин во прав 265 мг, лецитин 20 мг, Л- цистеин  хидрохлорид 30 мг, ДЛ – метионин 30 мг, морскиколаген 50 мг, манган (манган сулфат), фолна киселина, бакар (бакар сулфат).

 • Учествуваат во негата на фоликулите на косата.
 • Овозможуваат подобрување на квалитетот и сјајот на косата.
 • Може да помогне во намалување на опаѓањето на косата кај мажите и жените.
 • Корисни се кога се појавило губење на косата по употреба на одредени лекови, стрес или анксиозност.
 • Обезбедуваат низа есенцијални витамини, минерали и аминокиселини за раст на косата.
 • Луѓе кои имаат оштетена коса поради лоша исхрана.
 • Луѓе кои имаат периоди на екстремен стрес.
 • Оние кои чувствуваат дека им опаѓа косата повеќе од нормално.
 • Жените кои минуваат низ бременост или менопауза, мажи кои доживуваат хормонални промени со возраста.
 • Луѓе кои се изложени на големо загадување.
 • Луѓе кои сакаат да ја негуваат косата.

Возрасни и деца над 16 години: една капсула дневно со храна. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес освен ако не ве советува соодветно квалификувано лице.

 

Hair-vit® капсулите се:

Без додаден шеќер и сол.

Без пченка, глутен, млечни производи, лактоза, пченица, скроб, јаткасти плодови.

Без вештачки конзерванси и ароми.

 

Алергени информации:

Овој производ содржи соја и квасец.

Овој производ содржи железо, кое доколку се зема прекумерно може да биде штетно за мали деца.

1 review for Hair-vit®

 1. 5 out of 5

  Сега имам здрава и цврста коса


Add a review