Day-Vit Active

Day-Vit Active е добро избалансирана формулација која овозможува максимални перформанси и виталност во текот на денот.

 

Состав: 1 таблета содржи: витамин А 800µг, витамин Д 5µг, витамин Е 10 мг, витамин Ц 60мг, тиамин (витамин Б1)1.4мг, рибофлавин (витамин Б2) 1.6мг, ниацин (витамин Б3)18мг, витамин Б6 2мг, фолна киселина 200µг, витамин Б12 1µг, биотин 150µг, пантотенска киселина 6мг, витамин К 30µг, железо 14мг, цинк 15мг, јод 150µг, бакар 1мг, манган 2мг, селен 100 µг, хром 40µг, молибден 50µг, DL-метионин 40мг, холин битартрат 50мг, иноситол 50мг, лутеин 2мг, силика 10мг, коензим Q10 5мг, корејски жен-шен 40мг (15:1 екстракт еднакво на 600 мг, прав од корејски жен-шен стандардизиран до 25% гинсеносиди.

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (0)

Day-Vit Active е добро избалансирана формулација која овозможува максимални перформанси и виталност во текот на денот. Уникатна комбинација на витамини, минерали и DL-метионин, збогатена со CoQ10 и чист стандардизиран женшен Panax (корејски) кој придонесува во  одржувањето на физичката и менталната енергија.

Day-Vit® Active таблетите содржат широк спектар на витамини, минерали и елементи во трагови според  дневните потреби за да се овозможи правилниот  дневен внес на хранливи материи и да се обезбеди хранлива поддршка која му е потребна на организмот за да се справи со барањата од секојдневниот живот.

Претпазливост: овој производ содржи железо, кој доколку се земе повеќе од дозволеното може да биде штетен за мали деца. Побарајте совет од соодветно квалификувано лице пред да го земете овој додаток на исхрана, доколку земате други лекови, ако сте бремени или доите.

Возрасни и деца над 14 години една таблета на ден со оброк. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку препишано од соодветно квалификувано лице.

 

** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

**  Производот не содржи: квасец, глутен, млечни производи, пченица, шеќер, сол, соја, вештачки бои, ароми и конзерванси.

Reviews

There are no reviews yet.


Be the first to review “Day-Vit Active”