Betaimune 30 Capsules

Оптимална комбинација за нормален имун систем. Антиоксидантите играат клучна улога во заштитата од слободните радикали кои предизвикуваат оштетување на клетките и ткивата. Betaimune содржи мешани бобинки, екстракт од кора од бор, мешани каротеноиди, коензим Q10 и биофлавоноиди. Збогатен е со витамин А, витамин Д, витамин Ц, цинк, бакар и селен кои придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем.

 

Состав: Vitamin A (1333 iu) 400μg, Vitamin D (500 iu) 10μg, Vitamin E (45iu) 30mg, Vitamin C 300mg, Zinc 10mg, Copper 0.5mg, Selenium 100μg, Citrus Biofl avanoids 15mg, Coenzyme Q10 (CoQ10) 10mg, Mixed Carotenoids 3mg, Pine Bark Extract (5:1) 50mg, (equivalent to 250mg of Pine Bark powder), Mixed Berries 255mgPE, Red Wine Polyphenol Powder 10mg.

 • Опис
 • Информации за алергени
 • Дозирање и начин на употреба
 • Reviews (4)

Оптимална  комбинација за нормален имун систем, комбинирана со витамин Д3 и бакар, селен, витамин Ц, цинк и  витамин А.

Антиоксидантите играат клучна улога во заштитата на телото од циркулацијата на слободните радикали ,кои предизвикуваат оштетување на клетките и ткивата. Betaimune содржи мешани бобинки, екстракт од кора од бор, мешани каротеноиди, коензим Q10 и биофлавоноиди. Исто така содржи витамин А, витамин Д, витамин Ц, цинк, бакар и селен кои придонесуваат за нормално функционирање на имуниот систем.

Состав: Vitamin A (1333 iu) 400μg, Vitamin D (500 iu) 10μg, Vitamin E (45iu) 30mg, Vitamin C 300mg, Zinc 10mg, Copper 0.5mg, Selenium 100μg, Citrus Biofl avanoids 15mg, Coenzyme Q10 (CoQ10) 10mg, Mixed Carotenoids 3mg, Pine Bark Extract (5:1) 50mg, (equivalent to 250mg of Pine Bark powder), Mixed Berries 255mgPE, Red Wine Polyphenol Powder 10mg.

Овој производ содржи соја.

Состав: Vitamin A (1333 iu) 400μg, Vitamin D (500 iu) 10μg, Vitamin E (45iu) 30mg, Vitamin C 300mg, Zinc 10mg, Copper 0.5mg, Selenium 100μg, Citrus Biofl avanoids 15mg, Coenzyme Q10 (CoQ10) 10mg, Mixed Carotenoids 3mg, Pine Bark Extract (5:1) 50mg, (equivalent to 250mg of Pine Bark powder), Mixed Berries 255mgPE, Red Wine Polyphenol Powder 10mg.

Не содржи квасец, глутен, пченица, млечни состојки, шеќер или сол

Не содржи вештачки бои, конзерванси и ароми.

Возрасни и деца над 14 години една капсула на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

4 reviews for Betaimune 30 Capsules

 1. 5 out of 5

  Cela zima maki macev so nastinki i virusi.
  Imam drugarka koja raboti vo apteka i taa mi gi preporaca i samo so edno ispieno pakuvanje jas sum prezadovolna!

 2. 5 out of 5

  Број 1 суплемент за подигање на имунитетот на сите они кои им е потребно а најмногу во есен и зима!

 3. 5 out of 5

  Кај нас дома нема настинки и грип откако почнавме сите да го користиме, феноменален производ

 4. 5 out of 5

  i nie go koristime site po doma


Add a review