Lycopene 30 Tablets

1,000.00 ден 500.00 ден

Lycopene e член на фамилијата каротеноиди со високо потентни активности. Се наоѓа во црвените овошја како лубеница, гуава и црвен грејпфрут, а исто и ја дава црвента боја на доматите.

 

* Производите на попуст се со краен рок на употреба од 3 до 9 месеци.

 

** Доставата до Вашиот дом е бесплатна.

146 во залиха

  • Опис
  • Информација за алергени
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (1)

Lycopene e член на фамилијата каротеноиди со високо потентни активности. Се наоѓа во црвените овошја како лубеница, гуава и црвен грејпфрут, а исто и ја дава црвента боја на доматите.

 

Црвените овошја  и зеленчуци се одликуваат со моќни антиоксидативни својства кои делуваа во собирање на слободните радикали и поддржување на имунолошката состојба.

 

Алергена информација: овој производ содржи пченка.

 

Не е додадено квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Овој производ содржи пченка.

Не е додадено квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми

Возрасни и деца над 6 години една таблета на ден со храна. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалификуван доктор.

1 review for Lycopene 30 Tablets

  1. 5 out of 5

    Го препорачувам на секој за овие доцни есенски денови


Add a review

Кошничка
0