HeartMax™

HeartMax™ претставува специфична формула која е богата со  состојки коко хром, CoQ10 , алфалипоична киселина, рибино масло, омега 3, ЕПА и ДХА масни киселини, масло од лук, ликопен, Л карнитин и Л таурин, екстракт од лушпа на грозје – ресваретрол, цитрусни биофлавоноиди.

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (1)

HeartMax™ претставува специфична формула која е богата со  состојки коко хром, CoQ10 , алфалипоична киселина, рибино масло, омега 3, ЕПА и ДХА масни киселини, масло од лук, ликопен, Л карнитин и Л таурин, екстракт од лушпа на грозје – ресваретрол, цитрусни биофлавоноиди.

CoQ10  познат како убикинон има значајна улога во митохондријалната активност на клетката.

Омега 3, ЕПА и ДХА масните киселини се одликуваат со својства кои го поддржуваат кардиоваскуларното здравје.

 

Не содржи квасец, глутен, пченица, соја, млечни состојки, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Лица  над 14 години,   една до две капсули дневно со храна. Да не се надминувапрепорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

1 review for HeartMax™

  1. 4 out of 5

    Mi pomogna pri cirkulacijata


Додадете коментар