• Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (1)

Citrus Bioflavonoids  претставува препарат кој содржи екстракт на цитрусни биофлавоноиди кои се природни супстанции и се застапени најмногу во цитрусните плодови.

Екстрахирани од цитрусните плодови, цитрусните биофлавоноиди најчесто се застапени во форма на диосмин, кверцетин, рутин и хисперидин.  Тие не можат да бидат произведени од организмот и мора да се земаат преку храна или додатоци.

* Не содржрат  квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

 

Возрасни  и деца над 12 години по една таблето дневно.  За промена на дозирањето, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.  

 

1 review for Citrus Bioflavonoids 30 Tablets

  1. 4 out of 5

    Go koristam nekoe vreme i sum zadovolen


Додадете коментар