Tranquil 30 Capsules

Tranquil е иновативна и високо избалансирана комбинација од природни билни екстракти кои делуваат синергетски и му помагаат на телото да се справи со секојдневниот стрес. Дел од неговите активни состојки се: глог, магнолија и пасифлора.

 

Состав: Hawthorn oil macerate (1:2) 250mg, Hawthorn powdered extract 100mg, Valerian extract (5:1) (equivalent to 250mg raw Valerian root powder) 50mg, Viburnum extract (10:1) (equivalent to 500mg raw Viburnum powder) 50mg, Magnolia Powder Extract 25mg, St John’s Wort powder extract [standardised to 0.3% Hypericine] 25mg, Passion flower extract (4:1) (equivalent to 10mg Passion Flower powder) 2.5mg.

 • Опис
 • Дозирање и начин на употреба
 • Reviews (3)

Tranquil е иновативна и високо избалансирана комбинација од природни билни екстракти кои делуваат синергетски и му помагаат на телото да се справи со секојдневниот стрес.

Дел од неговите активни состојки се: глог, магнолија и пасифлора.

Глогот е традиционална позната состојка која може да помогне за опуштање и при несоница.

Магнолијата има долга историја во користење за релаксација и намалување на стресот.

Пасифлората која има висока концентрација на флавоиди кои ефикасно можат да дадат поддршка за психичка релаксација.

Состав: Hawthorn oil macerate (1:2) 250mg, Hawthorn powdered extract 100mg, Valerian extract (5:1) (equivalent to 250mg raw Valerian root powder) 50mg, Viburnum extract (10:1) (equivalent to 500mg raw Viburnum powder) 50mg, Magnolia Powder Extract 25mg, St John’s Wort powder extract [standardised to 0.3% Hypericine] 25mg, Passion flower extract (4:1) (equivalent to 10mg Passion Flower powder) 2.5mg.

* Не содржат квасец, глутен, пченица, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 12 години една капсула дневно по јадење. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза освен ако не е поинаку советувано од страна на соодветно квалификувано лице.

3 reviews for Tranquil 30 Capsules

 1. 5 out of 5

  Priroden preparat.Odlicen efekt kaj anksiocnost,stres,panicni ataki,nesonici. Nema nuz efekti.

 2. 5 out of 5

  Neverojatno dejstvo

 3. 5 out of 5

  Со користење на Tranquil сега имам мирен сон


Add a review