L-theanine 60 Tablets

L-theanine е уникатна аминокиселина, присутна исклучиво во зелениот чај. Специјално формулиран користејки го најчистиот тианин. Зелениот чај низ историјата се докажал како агенс за релаксација, зголемување на нивото на серотонин, намалување на анксиозноста како и подобрување на конгнитивните функции, меѓу другото и за подобрување на метаболните процеси.

 

Состав: L-­Theanine 200 mg

  • Опис
  • Претпазливост
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (1)

L-theanine е уникатна аминокиселина, присутна исклучиво во зелениот чај. Специјално формулиран користејки го најчистиот тианин.

Зелениот чај  низ историјата  се докажал како агенс за релаксација, зголемување на нивото на серотонин, намалување на анксиозноста како и подобрување на конгнитивните функции, меѓу другото и за подобрување на метаболните процеси.

Состав: L-­Theanine 200 mg

Не земајте доколку сте бремени или доите.

Не е додадено шеќер или сол, без квасец, глутен, скроб, пченка, пченица, млечни производи, вештачки бои, желатин, лактоза, соја, јатки, кикирики, конзерванси и ароми.

Погодно за вегетаријанци и вегани

Возрасни и деца над 16 години една таблета на ден. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­н доктор.

1 review for L-theanine 60 Tablets

  1. 4 out of 5

    odlicen e


Add a review