Resolife 60 Capsules

Resolife капсулите содржат ресвератрол, природна хранлива состојка која се наоѓа во темните бобинки и грозјето односно  црвеното вино. Resolife капсулите ги комбинираат бенефитите од високо квалитетни екстракти од Giant knotweed и од грозје, кои што се богати со полифеноли, и обезбедуваат транс-форма на ресвератрол која има важни биолошки карактеристики.

 

Состав: Giant Knotweed Extract 500mg, Which Provides Trans­Resveratrol 250mg, Red Grape Extract** [** standardised to min 30% polyphenols] 15mg.

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (2)

Resolife капсулите содржат ресвератрол, природна хранлива состојка која се наоѓа во темните бобинки и грозјето односно  црвеното вино. Resolife капсулите ги комбинираат бенефитите од високо квалитетни екстракти од Giant knotweed и од грозје, кои што се богати со полифеноли, и обезбедуваат транс-форма на ресвератрол која има важни биолошки карактеристики.

Внимание: Ве молиме побарајте професионален совет пред да го употребите овој додаток, ако се обидувате да забремените,  сте бремени, доите или користите некои препишани лекови.

Состав: Giant Knotweed Extract 500mg, Which Provides Trans­Resveratrol 250mg, Red Grape Extract** [** standardised to min 30% polyphenols] 15mg.

** Не содржрат  квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот

Возрасни и деца над 12 години една  до две капсули во текот на денот, по можност со храна. Препорачаната дневна доза да не се зголемува освен по препорака на квалификувано лице.

2 reviews for Resolife 60 Capsules

  1. 5 out of 5

    Презадоволна!

  2. 4 out of 5

    Одличен препарат


Add a review