Ново

Gentlemen’s 3®

Растителна формула која содржи екстракти од билки со специфична вредност за машкото здравје – муира пуама со американска џуџеста палма, масло од семки од тиква, женшен и цинк.

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (1)

Растителна формула која содржи екстракти од билки со специфична вредност за  машкото здравје –  муира пуама со американска џуџеста палма, масло од семки од тиква, женшен и цинк.

 

Џентлменс 3 на HealthAid е уникатна, целосно природна, синергетска формула. Во Џентлменс 3 се содржат најдобрите три растенија во светот и тоа заедно со масло од семки од тиква и цинк. Муира пуама кај индијанците од амазон познато е како дрво за потенција. Тоа е едно од најскапоценото дрво на дождовната шума. Неодамна ова растение побуди голем интерес кај истражувачите во Франција посебно оние кои ги истражуваат неговите благодети. Корегин е направен од најдобриот екстракт од корен од Корејски панакс женшен. Познат е уште како крал на растенијата и повеќе од 5000 години е ценет од Кинезите. Корејскиот женшен е најчестото користено растение во светот. Бобинката од американска џуџеста палма потекнува од Флорида и пред се била откриена од домородните американци. Сега е едно од најпопуларните растенија кои се користат како додаток на исхрана во САД, а неодамна е прифатено и во Европа.

Возрасни  над 16 години како додаток на исхрана, една капсула на ден по станување, 20 минути пред јадење или како ќе ве советува соодветно квалифику­ва­но лице. Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалифику­ва­но лице.

1 review for Gentlemen’s 3®

  1. 5 out of 5

    Se custvuvam povtorno maz


Додадете коментар