Hyalurovit 30 Tablets

Health Aid Hyalurovit таблетите содржат Хиалуронска киселина, состојка која природно се содржи во ткивата на телото, каде со текот на стареењето таа се разложува. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген, за нормално функционирање на кожата, непцата, коските и зглобовите.

 

Состав: Hyaluronic Acid, Bulking Agent (dibasic calcium phosphate, micro crystalline cellulose), Vitamin C (ascorbic acid), Anti-caking Agent (stearic acid, magnesium stearate).

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (1)

Health Aid Hyalurovit таблетите содржат Хиалуронска киселина, состојка која природно се содржи во ткивата на телото, каде со текот на стареењето таа се разложува. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген, за нормално функционирање на кожата, непцата, коските и зглобовите.

Не содржи квасец, глутен, соја, пченица, млечни производи, соја, вештачки бои конзерванси и ароми.

Состав: Hyaluronic Acid, Bulking Agent (dibasic calcium phosphate, micro crystalline cellulose), Vitamin C (ascorbic acid), Anti-caking Agent (stearic acid, magnesium stearate).

Возрасни и деца над 14 години една до две таблети на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалификувано лице.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.

1 review for Hyalurovit 30 Tablets

  1. 5 out of 5

    So pomos na ovoj proizvod veke nemam problemi so aknite


Add a review