Ново

Vegilax 30 Tablets

Vegilax е иновативна  формула со природни растенија како модра слива, ѓумбир, грчко семе, сладок корен, чили, семе од морач, рабрара.

  • Опис
  • Претпазливост
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (2)

Vegilax е иновативна  формула со природни растенија како модра слива, ѓумбир, грчко семе, сладок корен, чили, семе од морач, рабрара.

 

Растенијата распространети во природата се одликуваат со следните својства:

 

Коренот од рабраба  се користи со години во традиционалната кинеска медицина..

 

Сладок  корен делува на олеснување на симоптомите на стомачни тегоби.

 

Семето од морач помага при  варење на храната, содржи есенцијални масла кои ја поддржуваат нормалната  секрецијата на дигестивните ензими.

 

Грчкото семе, богато со хидросолубилни диететски влакна.

 

Чили пиперките се богати со активната супстанца капсаицин.

Капсаицинот има способност да стимулира создавање на дигестивни ензими и правилен метаболизам на храната.

 

Сокот од модри сливи содржи голема концентрација на сорбитол кој учествува во перисталтиката на дигестивниот систем. Сорбитолот но и другите шеќери што ги содржат модрите сливи ја повлекуваат водата во цревата со што се олеснува движењето на храната низ истите.

 

Ѓумбирот делува на перисталтиката на желудникот и цревата.

 

Претпазливост:

 

Без да се консултирате со доктор, Вегилакс не би требало да се користи повеќе од 7 последователни дена. Избегнувајте го Вегилакс доколку сте бремени или доите.

 

Не содржи квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, шеќер, сол, вештачки бои, конзерванси и ароми.

Возрасни и деца над 12 години една таблета на ден по можност пред спиење. Доколку им е препорачано возрасни може да зголемат на две таблети на ден.  Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалификувано лице.

Возрасни и деца над 12 години една таблета на ден по можност пред спиење. Доколк уим е препорачано возрасни може да зголемат на две таблети на ден.

Да не се надминува препорача­на­та дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалифику­ва­но лице.

2 reviews for Vegilax 30 Tablets

  1. Znaci vredi da se probat

  2. 5 out of 5

    Odlicen


Додадете коментар