Day-vit PROBIO 30 Tablets

Day-vit® Probio е добро балансирана мултивитаминска и минерална формула со додадени две милијарди пробиотици од соевите лактобацилус и бифидобактериум,  збогатен со CoQ10.

 • Опис
 • Претпазливост
 • Дозирање и начин на употреба
 • Reviews (3)

Day-vit® Probio е добро балансирана мултивитаминска и минерална формула со додадени две милијарди пробиотици од соевите лактобацилус и бифидобактериум,  збогатен со CoQ10.

Овој производ содржи железо кој ако се земе премногу може да им наштети на многу мали деца.

Не е додадено квасец, глутен, пченица, соја и млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми. Погодно за вегетаријанци.

Возрасни и деца над 14 години една таблета на ден со јадење. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку советувано од соодветно квалификувано лице.

3 reviews for Day-vit PROBIO 30 Tablets

 1. 5 out of 5

  Најдобриот и единствен мултивитамински препарат на пазарот во Македонија и Европа со пробиотик.
  Го препорачувам на сите возрасни и деца над 16 години. Докажано проверен.

 2. 5 out of 5

  Најдобриот и единствен мултивитамински препарат на пазарот во Македонија и Европа со пробиотик.

 3. 4 out of 5

  Mi godi negovoto dejstvo, go preporacuvam i na drugi


Add a review