Curcumin 3

Куркуминот е активна состојка на растението Curcuma Longa. Куркуминот е еден од најмоќните антиоксиданти на природата со многу здравствени придобивки.

 

Состав: Curcumin (turmeric powder 95% Curcuma Longa), Piperine Extract, Bulking Agent (microcrystalline cellulose, di-calcium phosphate), Anti-caking Agent (veg. stearic acid, veg. magnesium stearate, silicon dioxide).

  • Опис
  • Препорачана дневна доза
  • Reviews (0)

Куркуминот е активна состојка на растението Curcuma Longa. Се верува дека куркуминот е еден од најмоќните антиоксиданти на природата со многу здравствени придобивки.

Меѓу постоечките биоактивни компоненти на куркумата, куркуминоидите куркумин и неговите деривати деметоксикуркумин и бисдемотексицикуркумин ја покажаа најсилната биолошка активност против оксидацијата и ослободување од слободните радикали.

HealthAid Curcumin 3 е стандардизиран во својата најчиста и концентрирана форма, обезбедувајќи 95% активни куркуминоиди, особено неговите три главни хемиски соединенија - куркумин, деметоксикуркумин, дисдемотексицикуркумин - комбиниран со највисок квалитет на екстракт од пиперин.

Пиперинот, активната состојка во црн пипер ја зголемува концентрацијата на серумот и биорасположивоста на куркуминот. Затоа, куркуминот не се уништува од дигестивните ензими и може да се апсорбира во циркулацијата.

  • Овој додаток во исхраната е идеален особено за оние кои сакаат да одржат здрав дигестивен систем.

Возрасни и деца над 12 години, една таблета на ден. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес, освен ако не ве советува  соодветно квалификувано лице.

** Без додаток на квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, лактоза, скроб, пченка, кикирики, шеќер, сол, желатин, вештачки бои, конзерванси и ароми.

** Додатоците на храна не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Reviews

There are no reviews yet.


Be the first to review “Curcumin 3”