Ново

Colonease Plus 60 Capsules

Природна подршка од Lactobacillus и Bifidobacterium пробиотски култури, алое вера, семе од магдонос, масло од мента, масло од жалфија.  

 

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Коментари (0)

Природна подршка од Lactobacillus и Bifidobacterium пробиотски култури, алое вера, семе од магдонос, масло од мента, масло од жалфија.  

 

** Без додатоци на  квасец, пченица, соја, млечни производи, сол, вештачки бои и конзерванси.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Возрасни и деца над 12години по една капсула од двете ленти. Препаратот содржи растителни состојки кои се наоѓаат во капсулите од едната лента од пакувањето и пробиотици кои се наоѓаат во другата лента од пакувањето. Треба да се зема по една капсула од двете ленти на ден со хрaна. Да  не се зголемува дозата без консултација на лекар или фармацевт.

Коментари

Се уште нема коментари


Бидете прв(а) да коментира за “Colonease Plus 60 Capsules”