Black Seed Oil

Оптимална течна формула за сите луѓе, за сите возрасни групи, вклучувајки и деца во раст, спортисти, жени и мажи, вегани и вегетаријанци.

 

Состав: Black Cumin (Nigella sativa) seed oil, Linoleic Acid (Omega-6), Oleic Acid (Omega-9), a-Linolenic Acid (Omega-3).

  • Опис
  • Дозирање и начин на употреба
  • Reviews (0)

Маслото од црно семе е прозведено од семе од ким (Nigella Sativa), цветно растение кое се одгледува во Југоисточна Азија и на средниот исток. Семето од ким е стар индиски зачин кој е познат како “kala jira”, познато и како масло од семе од ким и е богат извор на незаситени масни киселини омега-6 и омега-9, исто така содржи изобилство на неопходни витамини и минерали, вклучувајки бакар, железо, фосфор и цинк. Маслото од црно семе на HealthAid е со висок квалитет, ладно цедено без хемиска екстракција.

 

Не содржи: сол или шеќер, квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои, конзерванси и ароми, погодно за вегетеријанци и вегани.

Возрасни и деца над 12 години една чаена лажичка (5мл) на ден, може да се користи и како прелив во салати. За надворешна употреба може да се нанесува на кожата како дел од дневен третман и може да се нанесе на косата како одличен тоник за коса. Да не се надминува препорачаната дневна доза, освен ако не е поинаку пропишано од соодветно квалификувано лице.

 

Претпазливост:

Доколу имате препишано медицинска терапија, бремени сте или доите, пред да го земете овој додаток на исхрана побарајте професионален совет.

Маслото искористете го во период од 2 месеци од првото отварање.

Reviews

There are no reviews yet.


Be the first to review “Black Seed Oil”