МАШКО ЗДРАВЈЕ

 • Gentlemen’s 3®

  5.00 out of 5

  Растителна формула која содржи екстракти од билки со специфична вредност за машкото здравје – муира пуама со американска џуџеста палма, масло од семки од тиква, женшен и цинк.

 • Maca 60 Tablets

  0 out of 5

  Маката е растение кое вирее на Андите, во Јужна Америка. Традиционално со векови се користи нејзиниот корен сомелен во прав. HealthАid тој прав со сложени процеси го има во хербална форма со висока чистота и потентност.

 • Male Max®

  5.00 out of 5

  Напредна, целосно природна, синергетска мешавина на билки, специјално избрани да ја поддруваат машката лична благосостојба. Male Max претставува потентна мешавина од муира пуама, гуарана, американска џуџеста палма, кадифен грав и мака.

 • Prostavital

  5.00 out of 5

  Prostavital овозможува нутритивна поддршка за зравјето и благосостојбата на мажите, oригинална комбинација од цинк,селен,витамин Е, Цинкот придонесува за нормално ниво на тестостерон во крвта, а селенот за нормална сперматогенеза , витаминот Ц учествува во нормално функционирање на имунолошкиот систем.

 • Seхovit Forte

  4.00 out of 5

  Комбинација на гинко билоба и корејски женшен, дополнето со есенцијални амино киселини, витамините А, Ц и Е, минералите цинк и селен овозможуваат да се почувствува разликата во машкиот активен живот.

 • ZINC GLUCONATE

  0 out of 5

  Zinc Gluconate таблетите содржат цинк, кој е суштински минерал кој се наоѓа во речиси секоја клетка и е од витално значење за бројни процеси во телото. Цинкот ја стимулира активноста на неколку ензими и затоа е вклучен во нормалниот раст на клетките и синтезата на протеини, плодноста и репродукцијата, нормално ниво на тестостерон, здрав имунитет. Придонесува да се одржи квалитетот на ноктите, косата и кожата.