КОСА, КОЖА И НОКТИ

 • Allergforte 60 Tablets

  5.00 out of 5

  Имунолошка поддршка за сезонска чувствителност, нова формула која ги комбинира куркумин, екстракт од кора на приморски бор, витамин Ц.

   

  Состав во две таблети: Vitamin E (36 iu) 24mg, Vitamin C 500mg, Selenium 100μg, Quercetin 200mg, Curcumin Extract 200mg, Bromelain (2400 GDU) 200mg, Maritime Pine Bark Extract 100mg.

   

 • Aloe Vera gel

  4.50 out of 5

  HealthAid формулирал 100 % природен гел од алое вера познат по своите лековити својства кои делуваат смирувачки на иритираната и изгорена кожа. Гелот има својства да дава доволна влажност и брза регенерација како и брзо враќање на природниот здрав сјај на кожата.

 • Citrus Bioflavonoids 30 Tablets

  4.00 out of 5

  Citrus Bioflavonoids претставува препарат кој содржи екстракт на цитрусни биофлавоноиди кои се природни супстанции и се застапени најмногу во цитрусните плодови.

   

  Состав: Bioflavonoids 1000mg.

 • Collagen Complex

  0 out of 5

  Collagen Complex таблетите на HealthAid се исклучителна формула со 7 вешто избрани состојки за убавина кои помагаат во зачувување и заштита на здрава и сјајна кожа.

   

  Состав: Beta­carotene 6mg, Vitamin E (45 iu) 30mg, Vitamin C 100mg, Zinc 20mg, Hydrolyzed Collagen 1200mg, Bamboo Extract 333mg, Which Provides: Silica 250mg, Hyaluronic Acid 120mg.

 • Ester-C Plus 30 Tablets

  4.50 out of 5

  Ester C таблетите се формулација со висока доза на специјален витамин Ц кој побрзо се апсорбира и подолго се задржува во организмот, збогатена со природни флавоноиди, ацерола и шипка. Ester C таблетите се идеална комбинација која има благопријатен ефект врз ѕидот на крвните садови и капиларите, правејќи ги поеластични и помалку склони кон крварење. Погодни се за лица со алергиски конјуктивити, ринити како и за алергиски осипи.

   

  Состав: Vitamin C (as Ester­C Calcium Ascorbate) 1000mg, Citrus Biofl a­vonoids Complex (min 35% Hesperidin) 100mg, Acerola (min 25% Vitmain C) 30mg, Rosehip 30mg, Rutin 30mg, Quercetin 30mg.

 • Hair-vit®

  5.00 out of 5

  Косата воглавно е изградена од фиброзен протеин наречен кератин (кој се наоѓа во ноктите и горниот слој на кожата). На косата, како и на фоликулите на скалпот им се потребни хранливи материи за нејзина ревитализација и одржување нa квалитетот.

   

  Состав: Thiamine (Vitamin B1) 10mg, Riboflavin (Vitamin B2) 10mg, Niacin (As nicotinamide) 18mg, Vitamin B6 5mg, Vitamin B12 2μg, Biotin 20μg, Pantothenic Acid 10mg, Iron 12mg, Zinc 2mg, Choline Bitartrate 50mg, Inositol 50mg, Para Amino Benzoic Acid (PABA ) 10mg, Yeast 100mg, Hydrolysed Gelatine Powder 50mg, Lecithin 20mg, L-­Cysteine Hydrochloride 30mg, DL­-Methionine 30mg.

 • Hyalurovit 30 Tablets

  5.00 out of 5

  Health Aid Hyalurovit таблетите содржат Хиалуронска киселина, состојка која природно се содржи во ткивата на телото, каде со текот на стареењето таа се разложува. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген, за нормално функционирање на кожата, непцата, коските и зглобовите.

   

  Состав: Hyaluronic Acid, Bulking Agent (dibasic calcium phosphate, micro crystalline cellulose), Vitamin C (ascorbic acid), Anti-caking Agent (stearic acid, magnesium stearate).

 • Radiancе 60 Tablets

  0 out of 5

  Radiancе™ –обезбедува убавина одвнатре. Збогатен е со азотни амино киселини, хидролизиран колаген 1000mg, со витамин Ц и цинк. Со возраста се намалува природната способност на телото за обнова на сврзното ткиво и за одржување на хидратацијата. Витаминот Ц, придонесува за нормално формирање на колаген кој претставува структурен протеин за нормално функционирање на структурите на кожата. Цинкот е одговорен за одржување на нормална кожа и нокти.

   

  Состав: Hydrolysed Marine Collagen 1000mg, Vitamin C 20mg, Zinc 10mg.

 • Tea Tree soap

  0 out of 5

  Сапун од чајно дрво е познат по моќната антисептична активност. Се одликува со своите исклучителни антибактериски и антимикотични својства. Сапунот помага во чистењето на кожата, ја смирува, влажни и и го враќа природниот сјај на кожата.

 • V-Vein 60 Tablets

  5.00 out of 5

  Најчести нарушувања на венскиот систем се т.н проширени вени. Овие промени најчесто ги зафаќа вените на долните екстремитети. Варикозните вени се манифестираат со трнење, отоци и чувство на тежина во нозете. V-Vein е специјално формулиран препарат кој може да даде нутритивна поддршка и баланс на организмот.

   

  Состав: Vitamin C 80mg, Citrus Bioflavonoids 300mg, Grape Seed PE 1250mg, Ginkgo Biloba PE 500mg, Ginger PE 300mg, Bilberry Fruit PE 250mg, Bromelain 1200GDU/GM 100mg, Cayenne Fruit PE 60mg.

 • Vitamin E – Oil (100% Pure) 50ml

  5.00 out of 5

  Vitamin E – Oil е моќен антиоксиднас, тој ги штити клетките од оштетувањата што ги предизвикуваат слободните радикали. Vitamin E – Oil може да се употребува за да се спречи прекумерната продукција на меланин и појавата на темни кругови под очите, го забавува процесот на стареење на клетките, ја заштитува кожата од штетните УВ зраци. Vitamin E – Oil ја подобрува влажноста на кожата. Секојдневното користење на маслото на чиста кожа ја прави кожата мека и нежна, покрај тоа делува на лојните жлезди во кожата и ја регулира нивната функција.

   

  Состав: Pure Vitamin E Oil 50,000IU (dl­alpha tocopheryl ace­tate) per 50ml. Two average drops are approximately equal to 200mg of Vitamin E.

 • Vitamin E soap

  0 out of 5

  Витаминот Е е познат моќен антиоксидант, со одлични карактеристики против стареењето на кожата. Го спречува оштетувањето на кожата од слободните радикали, ги штити клетките од загадување и УВ-зраци. Наменет е за сува кожа, спречува да се создаваат брчки со континуирано користење, го подобрува еластицитетот и тургорот на кожата и посебно е корисен за заштита од штетните ефекти на сонцето. Овозможува темелно отстранување на шминката и чистење на кожата без да остава траги на масна кожа.

 • Wheat Germ Oil 60 Capsules

  0 out of 5

  Маслото од пченични никулци  се произведува со користење на органски одгледувана пченица. При тоа се користи најсовремен технолошки произвотствен процес за да ја задржи својата природна содржина, сето тоа спакувано во мека желатинска капсула која овозможува одржување на  оптималната чистота и моќност. Тој е богат природен извор на витамини и минерали и есенцијални масни киселини.

   

  Состав: Pure Wheat Germ Oil 340mg.